Bu Blogu Takip Et

Sayfalar

Translate

21 Temmuz 2011 Perşembe

Akupunktur İğneleri İle Baş Ağrısı Tedavisi

Eğer kronik bir baş ağrınız varsa akupunktur tedavisi yardımcınız olabilir. Akupunktur Çin’de bulunmuş bir tedavi yöntemidir. Baş ağrısı gibi bazı ağrıların tedavisinde de kullanılır. Ağrıları hafifletmeye yardımcıdır. Geleneksel Çin tıbbına göre, sağlık, vücudun dengede tutulmasıyla sağlanır. Enerji ve güç dengesizliği her türlü soruna neden olabilir. Hastalık ve ağrılara yol açar. Sağlıkta q meridyenleri olarak bilinen yollar üzerinde ilerleyen akupunktur iğneleri gereken bölgeleri etkileyerek tedaviye yardımcı olur. Bu alanlar boyunca belirli noktalara iğneler uygulanır. Bu noktalar uyarıcı şifa doğal şifa yeteneklerine yardım eder.

Kullanılan bu iğneler saç teli kalınlığında incedir. Çoğu zaman hiç ağrı hissetirmeden ya da çok az bir ağrıyla uygulanır. Bazıları tedavi sırasınca enerjik hissettiklerini bile söyler. ağrı tedavisi için tamamlayıcı tedaviler arasında akupunktur en yaygın olarak kullanılan ve iyi doktorlar tarafından kabul edilen bir yöntemdir. En az 3 aylık bir tedaviden sonra, ortalama gerilim, stres, migren ağrıları yarı yarıya azalır. Yapılan çalışmalar göstermektedir ki akupunktur tedavisi denemeden baş ağrısı ve migren krizi yaşamak gereksiz zaman kaybıdır. Akupunktur ile bu baş ağrıları ve migren krizleri büyük oranda ortadan kaldırılmakta hastanın yaşam kalitesi yükseltilmektedir. Böylece iş gücü kaybının da önüne geçilmektedir.
Akupunktur yaptırmadan önce doktorunuzla konuşun, herkesin yaptırabileceği tedaviler farklıdır sağlık durumunuzun incelenmesi gerekir. Lisanslı ve yetkili bir uzman tarafından akupunkturu yaptırın. Tedavi sırasında yapılan yanlış hamleler acıya ve ağrıya sebep olabilir. Düzgün yapılmazsa enfeksiyon kapılabilir ve iç organlara zarar verebilir. Steril bir ortamda uygulanmalıdır, tek kullanımlık iğneler kullanılmalıdır. Yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Belirtiler devam ederse doktorunuzla görüşün.
Alternatif tıp, şifalı bitkiler, Yoga, Meditasyon, Reiki, Feng Shui

Hiç yorum yok: