Bu Blogu Takip Et

Sayfalar

Translate

6 Ağustos 2011 Cumartesi

Enokyan(enochian) Maji, Melek Alfabesi ve enokyan anahtarı

İbranilerden öğrenilen Celestial ve Enochian Alfabelerine ayrıca "Melek Alfabeleri" de denir. Isa'nın öldüğü eski zamanlarda araştırmacılar Melek Hükümdarlıkları üzerinde ciddi çalışmalar yapmaya başladılar. O zamanlar Hristiyanlık ve din çok ciddi konulardı. Hükümdarlar kimin din hakkında bilgi verip konuşabileceği ve kimin konuşamayacağı üzerine sıkı kurallar koymuşlardı. Bu araştırmacılar gibi yasal olmayan yollardan çalışmalar yapmak hükümet tarafından kötü cezalara çarptırılıyordu.Bu alfabelerin ibranilerin alfabeleri değiştirilerek meydana getirildiği ve kutsal melek ve Tanrı sembolleri içerdiği belirtilmiştir.

Enokyan Maji sistemi, 1580’li yıllarda Dr. John Dee ve Edward Kelley‘nin çalışmaları sonucunda elde edilen son derece karmaşık bir sembol ve dil sistemidir. Bu sistem onlara (teorik olarak) bedensiz varlıklar tarafından tebliğ edilmişti. (Tabii ki her ikisi de dindar veya en azından inançlı Hıristiyan olduklarından) bu varlıkları melek diye tanımladılar. Bu sistem, böyle kısa bir mektupta anlatmak için fazla kapsamlıdır. Hatta, Dee ve Kelley’nin sandıklarından çok daha kapsamlı (örneğin, Büyük Elemanlar Tablosu evrenin altı boyutlu bir şemasıdır. Dee ve Kelley’nin bunu idrak ettiklerini hiç sanmıyorum. Üç boyutun ötesini içerecek geometrik çalışmaların o devirlerde geliştiğini zannetmiyorum). Son asrın sonlarında, bazı Golden Dawn (Altın Şafak Cemiyeti) üyeleri tarafından bu konuda önemli çalışmalar yapıldı (özellikle McGregor Mathers ve Aleister Crowley). Bu sistemin evren görüşü şöyledir, fiziksel evren iki yöne aynı anda hareket eden dört boyutlu bir hiperküredir (Dördüncü boyutta hareket eden bir Einstein evrenini düşünürseniz - sanırım buna zaman benzeri hareket diyorlar- iyi bir benzetme olur.) Hiperküre elemanlara ve alt elemanlara bölünmüştür (Golden Dawn revizyonunda harfleri ve başka sembolik sistemleri içine yerleştirdiler), bunlar da ayrıca bölünür, dolayısıyla bütünün her biriminin içerdiği güç istenildiğinde belirli veya genel olabiliyor.

enokyan majide yazı sitemi önemli olduğa kadar ses ve sesin kullanımına yönelik çalışmalar yürütülmüştür. 48 adet enokyan maji fonetik kullanışı vardır bu 48 enokyan ses anahtarından yine türetilmiş yüzlerce metod vardır.

yazı sistemi bu ses kullanışları ve bazı semboollerle davetler kovmalar büyüler ve diğer maji uygulamaları türetilmiştir.
(alıntı)
(48 anahtar mevcut)Otuz Aethyr'de (Şuur Alanları) gezileri içerir. Bu Aethyr’ler, ortasında söz konusu kürenin (evreni temsil eden “Büyük Elemanlar Tablosu”) bulunan iç içe yerleşik bir dizi küre (hiperküreler) olarak düşünülebilir.

30 Aethyr isimleri ve anahtarları


01. LIL
02. ARN
03. ZOM
04. PAZ
05. LAT
06. MAZ
07. DEO
08. ZID
09. ZIP
10. ZAX
11. ICH
12. LOE
13. ZIM
14. VTA
15. OXO
16. LEA
17. TAN
18. ZEN
19. POP
20. CHR
21. ASP
22. LIN
23. TOR
24. NIA
25. VTI
26. DES
27. ZAA
28. BAG
29. RII
30. TEX
--------------------
Boyular arsı yolculuk için kullanılır o boyutlarda gezen varlıkların yaratıkalrın gözlerirle görmeyi dilerç varlıkların adlarını sıralar bir istek bir dilek içindir.

30 anahtarın duası işte bu sarı olan yere tektek 30 Aethyr anahtarını söyleyeceksiniz
burda renk ve yön size rehberlik edecek yukarda şekil olarak verdim bu uygulamyı tam yapabilmel icin enokyan dili yazısını kabalayı doğru şekilde bilmek gerekli

Madariatza das perifa {LIL} cahisa micaolazoda saanire caosago od fifisa balzodizodarasa Iaida.

Nonuca gohulime: Micama odoianu MADA faoda beliorebe, soba ooaona cahisa luciftias peripesol, das aberaasasa nonucafe netaaibe caosaji od tilabe adapehaheta damepelozoda, tooata nonucafe jimicalazodoma larasada tofejilo marebe yareryo IDOIGO; od torezodulape yaodafe gohola, Caosaga, tabaoreda saanire, od caharisateosa yorepoila tiobela busadire, tilabe noalanu paida oresaba, od dodaremeni zodayolana.

Elazodape tilaba paremeji peripesatza, od ta qurelesata booapisa.

Lanibame oucaho sayomepe, od caharisateosa ajitoltorenu, mireca qo tiobela Iela. Tonu paomebeda dizodalamo asa pianu, od caharisateosa aji-latore-torenu paracahe a sayomepe.

Coredazodizoda dodapala od fifalazoda, lasa manada, od faregita bamesa omaoasa. Conisabera od auauotza tonuji oresa; catabela noasami tabejesa leuitahemonuji.

Vanucahi omepetilabe oresa!

Bagile?

Moooabe OL coredazodizoda.

El capimao itzomatzipe, od cacocasabe gosaa. Bajilenu pii tianuta a babalanuda, od faoregita teloca uo uime. Madariiatza, torezodu!!!

Oadariatza orocaha aboaperi! Tabaori periazoda aretabasa!

Adarepanu coresata dobitza!

Yolacame periazodi arecoazodiore, od quasabe qotinuji!

Ripire paaotzata sagacore!

Umela od perdazodare cacareji Aoiveae coremepeta!

Torezodu!

Zodacare od Zodameranu, asapeta sibesi butamona das surezodasa
Tia balatanu.

Odo cicale Qaa, od Ozodazodame pelapeli IADANAMADA!


bu dua belli sembollerle bereber kullnılır giysinizde yada üzerinizde taşımanız gereken semboller onlarıda ekleyip konuyu tamamlayacağım
--------------------
30 Aethyr isimleri ve sembolleri


30 Aethyr isimleri ve vizyonları (okunuşları)
--------------------
Enokyan(enochian) Maji, Melek Alfabesi ve enokyan anahtarı

Yaşam ve İnsan için herşey

Hiç yorum yok: